background image

Blog Zelený život

JAK JSEM SE ROZHODLA ZMĚNIT SVŮJ DOSAVADNÍ ŽIVOTNÍ STYL A HUBNOUT

Jednou týdně, možná i víckrát,budu psát svůj příběh, svoje pocity, nálady, chutě a svůj boj s přebytečnými kily. Aby nechyběla dostatečná motivace, rozhodla jsem se svůj příběh zveřejňovat na pravidelném blogu.

Budu ráda, když mne podpoříte zprávami, palci nahoru či sdílením. Těším se na vaše zprávy, poznámky, bliky, upomínky, pochvaly i kritiky, či nápady, díky za ně.

Aktuální články sledujte na zelenyzivot.blog.cz

Ahoj, jmenuji se Magdalena, je mi 31 let a bydlím v malé vesničce u Brna. Mám dvě děti, s miminkem jsem aktuálně na mateřské. Rozhodla jsem se pustit do boje se svými kily. Můj hlavní kouč a nakopávač bude Andrea – moje kamarádka výživová poradkyně a skvělá parťačka do nepohody

Moje momentální heslo zní: „když chci s dětmi blbnout, musím prostě zhubnout“

Začínáme v listopadu a vy všichni budete součástí. Chci se o úspěchy podělit i s ostatními, kteří stále váhají. Všechno jde, když se chce a když to nejde, tak to jsou jen výmluvy. Je to spíš o momentálních pocitech a náladách a taky chci mít trošku bič, kterým se budu popohánět, když se pojede do kopce a chutě na sladký budou nesnesitelný. Nejsem žádný spisovatel, slohovky ve škole jsem vždycky „šmudlila na trojec“, ale třeba občas mě občas políbí múza, popř. dostanu záchvat inteligence a bude se to dobře i číst, popř. to někoho inspiruje.

Můj příběh

Kila navíc co mám (podle mých hrubých odhadů asi tak 30 kg) naskakovaly pomalu a plíživě víceméně celý život. Myslím, že do 9 let jsem byla úplně normální dítě, ani hubený ani tlustý, ale vždycky jsem ráda četla a hlavně nad plným táckem jídla to byla úplná balada, takže podle fotek už v 10 letech byly vidět kila navíc, zatím ale nic dramatického.

V době dospívání (kolem 15 let) už jsem vážila 65 kg, ale měřila jsem 175 cm, takže to taky úplná hrůza nebyla, i když špíčky na břichu mi hodně snižovaly už tak chabé sebevědomí, ale jídla jsem se nechtěla vzdát. Nejsem ani moc sportovní typ, sice mě vždycky bavil volejbal a plavání, ale nikdy jsem nic z toho nedělala pravidelně.

A kila pomalu a nenápadně přibývaly, vzhledem k tomu, že mám silně vyvinutou slabou vůli a nesnáším jakýkoliv náznak pravidelných režimů, nedařilo se mi nikdy zhubnout, spíše jen nárazově pár kil, které jsem měla vzápětí zpět a s nimi i něco navíc. Vidím v tom alespoň jedno plus, nikdy jsem nedržela žádné diety, takže soudím, že nemám ničím takovým narušený metabolismus a při přechodu na zdravější životní styl půjde hubnutí hravě.

V 25 letech, před prvním dítkem jsem měla zhruba 94 kg, v těhotenství přibrala 17 kg, kojením se mi povedlo shodit asi 10 kg, ale po skončení jsem zase pár nabrala a váha se na 4 roky ustálila na 104 kg. No a teď druhé těhotenství, přírůstek asi 12 kg, shodila jsem téměř všechny, ale kojení se nám tentokrát moc nedařilo, brzo jsem skončila a tak mám aktuálně asi 108 kg při 180 cm výšky…

Zhubnout chci hlavně kvůli pohybu (běhat se dvěma dětmi s takovou nadváhou je docela fuška) a drobným zdravotním problémům, které se ale pomalu stupňují… noo a samozřejmě i kvůli vzhledu a šatníku.

Těším se na spolupráci s Andreou, protože ji mám ráda jako akční a usměvavou kamarádku, která mě dokáže nabudit a motivovat a vím, že tentokrát se mi to povede. Budu ráda, když moji cestu ke zdraví budete sledovat i na facebooku, třeba vás taky inspiruje.

To je pro začátek zatím vše.

Vaše Magdalena ;-)

PS: a ještě foto, kterak hrošík kráčí vstříc zdravější a hubenější budoucnosti.